Botoja

JAZDA KONNA

Ośrodek Wypoczynkowy BOTOJA dla wszystkich jeźdźców – tych mniej i tych bardziej doświadczonych, proponuje aktywną formę wypoczynku na świeżym powietrzu. Naukę jazdy konnej można rozpocząć właściwie w każdym wieku. Ten rodzaj sportu gwarantuje poprawę ogólnej kondycji fizycznej, modeluje sylwetkę, pozwala zgubić zbędne kilogramy, oraz daje szansę na nawiązanie jedynej w swoim rodzaju więzi, jaka może wytworzyć się między koniem, a człowiekiem.

Przygodę z końmi rozpoczynamy od jazdy na lonży. Jazda taka trwa 30 minut i jest to etap, który pozwala opanować jeźdźcom podstawowe zasady jazdy i współpracy ze zwierzęciem. W czasie trwania zajęć jeździec jest cały czas pod opieką instruktora, który poświęca mu cały swój czas i uwagę.

Kolejny etap nauki, to samodzielna jazda po terenie naszego ośrodka. Jeźdźcy poruszają się wówczas w liczącym kilka koni zastępie, nad bezpieczeństwem którego czuwa instruktor. Samodzielna jazda na ujeżdżalni pod okiem instruktora trwa pełną godzinę zegarową. Oprócz ujeżdżalni na wolnym powietrzu posiadamy również dużą krytą ujeżdżalnię, gdzie można doskonalić umiejętności nawet, gdy nie dopisuje pogoda.

Kiedy jeźdźcy opanują podstawowe zasady prowadzenia konia i kiedy w miarę pewnie czują się w siodle, mogą wraz z naszym instruktorem pojechać w jedno lub kilku godzinny teren, czyli przejażdżkę po malowniczej Dolinie Prądnika. Zawsze jednak to instruktor ocenia, czy umiejętności jeźdźca są wystarczające, aby mógł on udać się na taką wycieczkę.

Nie zapominamy też o najmłodszych fanach jeździectwa. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy przejażdżki konne, podczas których maluchy siedzą w siodle niczym prawdziwe amazonki, a koniki są oprowadzane po ujeżdżalni przez pracowników stadniny. Dzieci są więc pod stałą opieką, która czuwa nad ich bezpieczeństwem.

Dla większych grup, oraz uczestników pikników organizowanych przez O.R.W. BOTOJA mamy do zaoferowania wycieczki wozem, lub bryczkami, dzięki którym będą mogli Państwo z bliska podziwiać piękno krajobrazu O.P.N., oraz zadziwiającą przyrodę tych terenów.

Cennik:

  • Jazda na lonży : 65 zł / 30 min
  • Jazda na ujeżdżalni : 65 zł /1h
  • Teoria (czyszczenie oraz siodłanie konia) : 65 zł/ 1h
  • Jazda indywidualna ( 1 os.) : 150 zł/ 1h 
  • Jazda indywidualna ( 2 os.) : 120 zł/ 1h
  • Przejażdżki dla dzieci : 20 zł/ 3 kółeczka
  • Karnet (10 jazd) : 500 zł / ważny 2 miesiące

Czynne:
Poniedziałek-piątek: 15:00 - 20:00
Sobota-niedziela: 9:00 - 20:00

Instruktorzy - Rezerwacja Jazd 

Jazdy ( poniedziałek) tel. 644 982 900  informacje dotyczące jazd rekreacyjnych 

Ola Stabryła ( sobota ) tel: 510 304 207

Kora Gniadek ( wtorek, czwartek) tel:  513 142 882 (najlepiej SMS)

Anna  Sigler ( piątek ) tel: 510 010 981 

 Agata Kurnik (środa, niedziela) tel: 537 165 483